چه موقع به کوچ سازمانی نیاز پیدا می کنیم؟

کوچینگ سازمانی ابزاری ارزشمند برای همه نوع سازمان است. این فرصت را برای سازمان ها فراهم می کند تا یک محیط کاری موثر و کارآمد ایجاد کنند که به آنها در رسیدن به اهدافشان کمک کند. از طریق کوچینگ سازمانی، شرکت ها می توانند مناطقی را که نیاز به بهبود دارند شناسایی کنند و می توانند استراتژی هایی برای ایجاد تغییرات مثبت ایجاد کنند. این یک فرصت منحصر به فرد برای سازمان ها برای توسعه فرهنگ خود، تقویت همکاری و ایجاد اعتماد بین اعضای خود فراهم می کند. علاوه بر این، خدمات کوچینگ سازمانی می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند تا مهارت‌های رهبری مؤثر را توسعه دهند و فرهنگ کاری موفقی را ایجاد کنند که به آنها امکان می‌دهد در بازار رقابتی امروز پیشرفت کنند.

کوچینگ سازمانی با بیزینس کوچینگ چه تفاوتی دارد؟

کوچینگ سازمانی یک زمینه تخصصی در حال رشد است که به شرکت ها کمک می کند تا عملکرد خود را بهبود بخشند، بهره وری خود را افزایش دهند و سریعتر به اهداف خود برسند. هدف آن ارائه راه‌حل‌هایی در مورد نحوه مدیریت بهتر منابع، افراد و فرآیندها به‌منظور استفاده حداکثری از آنهاست. کوچ‌های سازمانی خدمات خود را برای کمک به سازمان‌ها ارائه می‌دهند تا با توسعه استراتژی‌هایی که کارکنان را توانمند می‌کند و همکاری تیمی را افزایش می‌دهد، موفق‌تر شوند.

بیزینس کوچ درواقع کار اصلی آن تجریه و تحلیل کسب و کار است و هدف آن بیشتر افزایش سود و درآمد بوده و بر بخش مالی سازمان تمرکز دارد و هدف آن بهبود خروجی و درآمدهاست اما کوچینگ سازمان بیشتر بر سلامت سازمان و بر میزان تطابق دادن آن با دیدگاه مردم در جامعه تمرکز دارد. معمولا افراد از درون سازمان همه چیز را با نقطه نظرات خودشان میبینند و بعضا این دیدگاه ها با واقعیت بیرونی متفاوت است. کوچ سازمانی فرصت ها و موانع سازمان شما را شناسایی میکند و پتانسیل های موجود آن را به شما نمایان میسازد  موجب رشد و توسعه سازمان شما می‌گردد.

اهداف کوچینگ در سازمان چیست؟

تقویت رهبری

تقویت حضور رهبری، اعتماد به نفس، اقتدار، راحتی در سطوح ارشد

مدیریت استراتژیک

تغییر از رهبری عملیاتی به رهبری استراتژیک

هوش هیجانی

تقویت هوش هیجانی، خودآگاهی، خود مدیریتی، همدلی

کوچ سازمانی چه کمکی به من می کند؟

کوچینگ سازمانی ابزاری مؤثر برای کمک به سازمان‌ها در دستیابی به اهداف، بهبود عملکرد کارکنان و افزایش بهره‌وری کلی است. این نوع کوچینگ به ایجاد یک محیط کاری مثبت، رسیدگی به مسائلی که ممکن است پیش بیاید و راهنمایی برای کارمندان کمک می کند. مزایای کوچینگ سازمانی شامل بهبود ارتباطات بین مدیران و کارکنان است. افزایش مهارت حل مسئله؛ افزایش انگیزه؛ بهبود روحیه؛ ابتکارات تیم سازی بهتر؛ و رضایت شغلی بیشتر از طریق کوچینگ سازمانی، سازمان‌ها می‌توانند فرهنگ مشارکتی تری ایجاد کنند که در آن همه با هم برای رسیدن به یک هدف مشترک کار کنند.

کوچینگ سازمانی روشی موثر برای سازمان ها برای توسعه کارکنان، سیستم ها و فرآیندهای خود است. این می تواند با ایجاد فضایی برای گفتگوهای معنادار و توانمندسازی کارکنان برای دستیابی به پتانسیل کامل خود به ایجاد یک فرهنگ سازمانی قوی کمک کند.

کوچینگ سازمانی نه تنها به سازمان ها کمک می کند تا بهره وری را افزایش دهند، بلکه کارکنان را برای دستیابی به اهدافشان ترغیب می کند. این برنامه برنامه های کوچینک فردی را ارائه می دهد که متناسب با نیازها و توانایی های منحصر به فرد هر کارمند است. این نوع کوچینگ بر کمک به افراد برای بهبود عملکرد و خودآگاهی خود برای رسیدن به اهداف سازمانی تمرکز دارد.

کوچینگ سازمانی کوچینگ سنس

یک کوچینگ سازمانی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

مهارت گوش دادن

فراتر از کلمات گوش دادن

مهارت سوال پرسیدن

سوالات خوب پرسیدن

اعتماد و اتحاد

ایجاد اعتماد میان خود و همکاران

چرا خدمات کوچ سازمانی کوچینگ سنس؟

کارمندی که دیر سر کار می‌آید، پروژه‌ای را عقب می‌اندازد، اما یک کوچ می‌تواند به توسعه مهارت‌های مدیریت زمان و بهبود بهره‌وری کارمند کمک کند. هنگامی که خط مشی شرکت تغییر می‌کند، کوچ ها ممکن است آموزش‌های انفرادی ارائه دهند تا به کارکنان کمک کنند رفتار خود را تغییر دهند و با نوآوری‌ها سازگار شوند. از آنجایی که کوچینگ سنس قدرت گرفته از شرکت توسعه منابع انسانی بوده لذا کوچ های سازمانی به خوبی تسلط عمیقی بر مباحث منابع انسانی داشته که بدون شک همین امر می2تواند موفقیت کارکنان شما در سازمان را تضمین نماید چرا که ما بهتر از هر کسی دیگری این را بلدیم!

خدمات کوچینگ سازمانی کوچینگ سنس چگونه کار می کند؟

کوچینگ سازمانی کوچینگ سنس

بر تقویت مهارت های ارتباطی، درک الگوهای رفتاری، بهبود ساختار و فرهنگ سازمانی، تکنیک های حل مسئله، مهارت های حل تعارض از جمله موضوعات دیگر تمرکز دارد. با استفاده از تخصص این متخصصان، سازمان‌ها می‌توانند پتانسیل‌های جدیدی را در تیم خود کشف کنند و در عین حال انسجام تیمی را برای حداکثر کارایی ایجاد کنند.

کوچینگ سازمانی ابزاری ارزشمند برای شرکت هایی است که می خواهند عملکرد خود را بهبود بخشند. راهنمایی و پشتیبانی مورد نیاز برای کمک به شرکت در عملکرد خود، افزایش رشد درآمد و توسعه نیروی کار خود را فراهم می کند. از طریق این خدمات، کسب‌وکارها به متخصصان آگاه دسترسی دارند که می‌توانند بینشی در مورد فرآیندهای فعلی‌شان ارائه دهند و همچنین پیشنهاداتی در مورد نحوه بهینه‌سازی آنها ارائه دهند. این امر باعث می شود که سازمان ها جلوتر از رقابت باقی بمانند و به روشی کارآمدتر به اهداف خود دست یابند.

ما در کوچینگ سنس میتوانیم به واسطه تجربه و تخصصی که در  این زمینه داریم به شما کمک کنیم چرا که کوچ‌های ما فعالیت گسترده‌ای در بخش منابع انسانی انجام داده‌اند و جزء برترین متخصصان HR در کشور هستند لذا با درک عمیقی که از کارکنان و مدیران سازمان دارند می‌توانند تاثیر شگفت انگیزی در افزایش بهره‌وری و عملکرد کارکنان داشته و به رشد و پیشرفت سازمان در مدت زمانی کوتاه کمک شایانی نمایند.

کوچینگ سازمانی همچنین می تواند به ایجاد محیطی از اعتماد، مسئولیت پذیری و همکاری در سازمان کمک کند. علاوه بر کمک به تیم‌ها برای یافتن راه‌حل‌های خلاقانه برای مشکلات، می‌تواند ساختار لازم برای ارتباط مؤثر بین تمام سطوح سازمان را فراهم کند.

کوچینگ سازمانی ابزاری قدرتمند برای کمک به توسعه و رشد سازمان ها است. این کار به کارمندان کمک می کند تا با ارائه ابزارهای مورد نیاز برای موفقیت و ارائه راهنمایی، حمایت و انگیزه در شغل خود مؤثرتر شوند. کوچینگ سازمانی همچنین می تواند به سازمان کمک کند تا با ارائه ساختار، پاسخگویی و بازخوردی که به سازمان اجازه می دهد در مسیر خود باقی بماند، سریعتر به اهداف خود برسد.

ثابت شده است که کوچینگ سازمانی مزایای مثبتی هم برای کارفرمایان و هم برای کارکنان دارد. کارفرمایان از بهبود عملکرد تیم، افزایش رضایت شغلی، بهبود روحیه، ارتباط بهتر بین تمام سطوح کارکنان، توانایی تصمیم گیری بهتر برای مدیران، مهارت های رهبری بیشتر از سوی مدیران و همچنین نرخ بالاتر حفظ کارکنان سود می برند. کارمندان می توانند از طریق بهبود روابط کاری با همکاران، درک بهتر از نقش آنها در تجارت و همچنین توانایی مقابله با چالش های جدید با اطمینان از افزایش رضایت شغلی بهره مند شوند.

کوچینگ سازمانی کوچینگ سنس

عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت کوچینگ سازمانی

یکی از مواردی که می‌تواند در تعیین قیمت جلسات کوچینگ سازمانی موثر باشد درواقع در وحله اول این است که کوچ چه میزان تسلط بر کارکنان و مدیران دارند از آنجایی که کوچینگ سنس متشکل از بهترین متخصصان منابع انسانی بوده لذا همین امر می‌تواند نشان دهنده این باشد که انتخاب کوچ سازمانی کوچینگ سنس موفقیت شما را تضمین می‌کند و قطعا هزینه‌ای که برای آن خواهید کرد هزینه موفقیت و افزایش سود، درآمد و بهره‌وری سازمان است اما باید گفت که تمامی خدمات کوچینگ ارائه شده توسط کوچینگ سنس کاملا مقرون به صرفه با نتیجه تضمینی می‌باشد.

سوالات متداول

هدف کوچینگ سازمانی ایجاد تحول مثبت و سیستماتیک در سازمان است. اغلب برای کمک به سازمان ها در دستیابی به اهداف استراتژیک، افزایش قابلیت رهبری و ایجاد تغییر فرهنگ استفاده می شود.

کوچ‌های سازمانی از تیم‌های حرفه‌ای برای شناسایی و دستیابی به اهدافی برای کمک به تکامل شرکت و بهره‌مندی کارکنان آن پشتیبانی می‌کنند. این ممکن است شامل توسعه برنامه های دستیابی به سودآوری یا مدیریت بحران باشد.

کوچ توسعه سازمانی فردی تحصیل کرده، آموزش دیده و با تجربه در کمک به افراد برای مقابله با سخت ترین مشکلات شغلی و دستیابی به بالاترین آرزوهای شغلی خود است.

مهارت هایی که در کوچینگ یک فرد استفاده می کنید همان مهارت هایی است که در سطح سازمانی استفاده می کنید. شما باید بتوانید فراتر از کلمات گوش دهید، از سوالات برای باز کردن گفتگو استفاده کنید، بین خود و همکارانتان اعتماد ایجاد کنید و در نهایت افکار و رفتار مردم را هدایت کنید.

  • حضور رهبری قوی تر، اعتماد به نفس بیشتر، اقتدار بیشتر، راحتی بیشتر در سطوح ارشد
  • تغییر از رهبری عملیاتی به رهبری استراتژیک
  • هوش هیجانی تقویت شده، خودآگاهی، خود مدیریتی، همدلی و ایجاد رابطه

آموزش سازمانی فرآیند انتقال دانش عملی در سازمان است که عملکرد کارکنان و قابلیت های حین کار را افزایش می دهد. آموزش سازمانی یک رویکرد تاکتیکی برای کمک به کارکنان برای یادگیری مهارت هایی است که مستقیماً بر عملکرد شغلی و تعهدات آنها تأثیر می گذارد.

Shopping cart